20.12.2020: Betlémské světlo >>

... každou 4 adventní neděli jezdíme tradičně na mši do katedrály Sv. Víta. Letos jsme byli navíc pozváni biskupem Zdeňkem Wasserbauerem na krátkou návštěvu na Arcibiskupství.

 

27.11-4.12.2020: Domácí skauting VIII. >>

Tentokráte máme za úkol vyrobit libovolné krmítko a pozorovat ptáky. O tomto pozorování provést krátký zápis do svého deníku. Do pracáku nakreslit čerta s Mikulášek. Nezapomínáme ani na svoji KPZ (tentokrát máme dva úkoly - velikost a 3 zápalky se škrtátkem). Pomoc rodičům je jasná-:D

 

20.-27.11.2020: Domácí skauting VII. >>

Pomalu se nám blíží naše tradiční akce - Betlémské světlo a tak je jeden z úkolů, nakreslit jej do svého Pracáku. Procvičujeme se i ve skautském stopařství (zálesácké značení). Nezapomínáme pomáhat našim rodičům.

 

13.-20.11.2020: Domácí skauting VI.  > > 

Vzpomínka na 17. listopad 1939, zapálením svíčky u pomíku. Zapsání Skautského zákona do Pracáku, zajištění KPZ, pomoc rodičům, ...

 

6.-13.11.2020: Domácí skauting V. >>

Máme tu měsíční vyhodnocení a s ním i spojené slavnostní uniformy. Ukol na tento týden tedy zní, obléci se do slavnostní uniformy a připnout si na hruď, vlastnoručně vyrobený vlčí mák. Ve středu jsme si totiž připoměli den s válečnými veterány. Do pracáku máme pár větami napsat, co je to věrnost.

 

30.10.-6.11.2020: Domácí skauting IV. >>

Ukoly na tento týden, byly o chlup těžší. Mladší skauti, měli za úkol vylézt na strom, min. 3 metry nad zem. Starší navíc vyrobit provazovou lávku, po které musí přejít od jednoho kmene, ke druhému. Do Pracáku nakreslit komiks na téma Rychlé šípy v akci, doplnit si svůj deník a samozřejme pomoci svým rodičům.

 

23.-30.10.2020: Domácí skauting III. >>

Tentokrát plníme mimo klasicky psaných deníků a dovybavení KPZ i vyrobení vlajky Rychlých Šípů a kresbu psů (Bublina a Kuliferda) Rychlých šípů do našich Pracáků.

 

16.-23.10.2020: Domácí skauting II. >>

... opět jsme donuceni skautovat z domova. Naše úkoly na tento týden zní:
Do pracáku si nakresli bratrstvo Kočičí pracky, nezapomeň pomáhat rodičům, 5 dní se otužuj, doplňuj si deník, překontroluj si KPZ (zápalky a škrtátko).
 

9.-16.10.2020: Domácí skauting I. >>

... opět jsme donuceni skautovat z domova. Naše úkoly na tento týden zní:
Z kaštanů vyrobit figurky Rychlých šípů v klubovně, doplnit si KPZ, napsat deník z plnění těchto úkolů a nezapomenout pomoci rodičům.

 

28.9.2020: Svatováclavská pouť >>

 

27.9.2020: Skautská chata >>

...pro naši činnost získáváme chatu, tak začínáme makat :-)

 

26.9.2020: Posezení se Stanem Gazdikem, veteránem Cizinecké legie >>

 

18.-20.9.2020: Výprava do Sluneční zátoky >>

... stavba tábora, ranní rozcvička, trocha té pomoci Mirkovi s plotem, plavba po řece Sázavě, naše oblíbené hry. Příprava Slibového ohniště, slib a úklid louky po táboření. Skauting v legendární Sluneční zátoce.

Při zpáteční cestě se zastavujeme za Milanem Teslevičem v muzeu Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou.

Za obrovskou podporu našeho oddílu, děkujeme Mirkovi Janouškovi - majiteli Sluneční zátoky

 

3.-12.7.2020: Putovní tábor Borůvka >>

... vzhledem k  řádění coronaviru, pořádáme letos putovní tábor. Naše kroky směřují do nejsevernější obce v České republice, obce Severní. Procházíme si  Šluknovský výběžek a směřujeme k Novému Boru. Pokud to jde, tak si v terénu. Když máme příležitost, stravujeme se v restauracích. Všude kolem nás je krásná příroda a veliké množství borůvek. Letošní tábor má tedy název Borůvka. Počasí nám přeje a tak v pohodě denně šlapeme cca 15 kilometrů. Po čtyři noci spíme  i v chalupách zdejších trempíků.

 

19.-21.6.2020: Tábor ve Sluneční zátoce >>

Replika historického tábora ve Sluneční zátoce.

 

7.6.2020: Dětský den v Přezleticích >>

... pomáháme na Dětském dni v Přezleticích, kde máme skautské dovednosti (kotoul, hod na cíl, podbíhání pod lanem, provazová lávka).

 

30.5.2020: Bitva ve Stínadlech >>

30. května se ve Stínadlech uskutečnila neskutečná řež, mezi partou Žlutého květu a Starého města :)

 

15.-17.5.2020: Výprava s plnou polní do terénu >>

Navštěvujeme Sobotku, Kost, Valečov. Spíme pod širákem a vaříme si na plynovém vařiči ( všude je sucho, tak nechceme riskovat ). Opět báječná výprava. V nohách máme přes 25 km, rozhodně to však stálo za to,

 

9.5.2020: Skautský den >>

... tradiční úklid okolí naší skautské klubovny. Nechybí naše oblíbené hry a na závěr opékání buřtů.

 

5.5.2020: Čestná stráž u pomníku >>

 

14.-16.2.2020: Výprava Vlčat a Světlušek s přespáním v klubovně >>

Den první: Zabydlení, příprava proviantu, výroba papírových koulí na zítřejší bitvu, naše oblíbené hry, hraní čamburína a na závěr četba Rychlých šípů:-)

Den druhý: K snídani máme míchaná vajíčka Dopolední zaměstnání máme pomoc v Pralese (ekologické centrum) se stavbou tří velikých dřevěných záhonů. O poledňáku se připravujeme na stínadelskou bitvu (vyrábíme si štíty). Pozdní odpoledne jdeme bojovat Večer opět pokračujeme v četbě Rychlých šípů.

Den třetí: Po rozcvičce, následuje vydatná snídaně. Trénujeme stavbu nouzových přístřešků a hrajeme naše hry. K obědu máme čínu s rýží. Výprava se nám blíží ke konci a tak ještě uklízíme klubovnu.

 

8.2.2020: Stopování divoké zvěře >>

Tradiční akce v Košátkách. Zdokonalujeme se ve skautských dovednostech (čtení stop, šifrované zprávy, pohyb v lese, stavba nouzových přístřešků, vaření na ohništi...).

 

25.1.2020: Návštěva bytě Jaroslava Foglara >>

... v bytě Jestřába. Pozvání, které se neodmítá.

 

18.1.2020: Po stopách výsadku Anthropoid >>

Tradiční vzpomínková akce.