Reakce na informace zveřejněné na stránkách MČ Praha Satalice dne 28.3.2013

29.03.2013 09:24

 

Vážení zastupitelé,


s radostí jsem si přečetl článek p.Jenčíka na webových stránkách MČ Praha Satalice ze dne 28.3.2013 "Vyjádření k problematice skautského oddílu..."
Musím konstatovat, že se pan Jenčík "opět" mýlí, což mohu doložit (dokázat). Ostatně jsem to již několikrát psal.
Předně se náš oddíl nebrání zaplacení nájemného. Několikrát jsme to psali (můžeme doložit). Doposud jsme neobdrželi rozúčtování. Byli zde i třetí osoby.
Píšete zde i o vodoměru a dodání vody. Také veliká mýlka. Je tu moc náhod najednou. Pokud se jedná o dodání vody, je to diskutabilní a můžeme dodat rozbor o závadnosti vody v dodaných kanistrech. Zničení kanistru (nádoby na vodu) je též poněkud unáhlené konstatování.

 

Majetek MČ
Je pravda, že náš oddíl chtěl cca před šesti měsíci předávací protokoly o majetku zapůjčenému našemu oddílu. Uřad nebyl schopen je nikdy předložit. Kontrola z magistrátu vše vyřešila. Navíc jsem kontrolorkám z magistrátu nahlásil, že máme mimo rámec věcí, navíc stůl na stolní tenis a mobilní internetovou přípojku. Nikdo to do té doby po nás nechtěl a dokonce MČ stůl na stolní tenis v evidenci neměla, takže jsem se zachoval velice slušně, když jsem Vám tento materiál nahlásil. (opět můžu doložit).
Co se týká výpovědi Amazonkám, (dívčí oddíl Junáka) sám jistě víte, že jsem s tímto oddílem měl problém, který Vy jste nechtěli řešit (mohu opět doložit)

 

Soukromý skautský oddíl

Není také pravdou, že oddíl Skaut-S.S.V. je nějaká moje "soukromá" organizace a výmysl, ale řádně zaregistrované občanské sdružení. Pokud by jste se jen pro zajímavost podívali na českou Wikipedii, tak na stránce o skautingu (https://cs.wikipedia.org/wiki/Skauting), naleznete seznam současných skautských organizací v ČR a zjistíte, že Vámi neustále zmiňovaný Junák je sice největší, ale jen jedna z několika skautských organizací v České republice.

 

Na samotný závěr: Ve vašem vyjádření k problematice skautského oddílu je opět mnoho omylů a nejasností.

 

S pozdravem Kamil Podlaha